Accueil » Photos » На Півдні України за участю 19 кра...

На Півдні України за участю 19 країн проходить українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018”

На Півдні України за участю 19 країн проходить українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018”

9 липня, в Одесі урочисто відкрили українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018”.
Метою навчання, до якого долучилися представники Збройних Сил 19 країн є планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні.
В урочистій церемонії відкриття навчання взяли участь командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко, заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, керівники навчання від української і американської сторін контр-адмірал Олексій Неїжпапа і капітан 1 рангу Метью Ліман та безпосередньо учасники військових маневрів.
Маневри будуть проводитися в Одеській та Миколаївській областях, а також на визначених морських полігонах Північно-Західної частини Чорного моря. Особливістю українсько-американського навчання “Сі Бриз - 2018” буде управління силами морського, повітряного та наземного компонентів безпосередньо з моря з борту штабного корабля ВМС США “Маунт Уітні”. Особовий склад новоствореного Морського командування Військово-Морських Сил ЗС України складатиме основу багатонаціонального штабу й у взаємодії зі своїми іноземними колегами отримає практичний досвід планування операцій та управління силами за стандартами НАТО.
– Українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018” – наша спільна відповідь ідеологам, організаторам і спонсорам “гібридних воєн”, за якими криються загрози людству, державний тероризм і збройна агресія, – наголосив віце-адмірал Ігор Воронченко. – Заплановані заходи підготовки наочно засвідчать нашу єдність і непохитну готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє цивілізоване людство – демократію, свободу, верховенство права, територіальну цілісність і непорушність кордонів суверенних держав, – підкреслив Військово-Морських Сил ЗС України.
За словами командувача виду ЗС України, проведення таких навчань Україна розглядає як добру нагоду вдосконалити взаємосумісність українських ВМС та ВМС наших партнерів. Маневри вже понад 20 років дозволяють нам якісно тренувати сили та запроваджувати міжнародні стандарти взаємодії, щоб адекватно реагувати на нагальні виклики і загрози з морського напрямку.
Навчання триватимуть до 21 липня. У військових маневрах задіяно 29 кораблів, катерів і суден, 1 підводний човен, 25 літальних апаратів, близько 3 тисяч чоловік особового складу. Основними навчально-бойовими елементами та завданнями стануть дії протикорабельної та протиповітряної оборони, висадки морського десанту на необладнане узбережжя, проведення рейдових дій, тактичне маневрування та плавання в ордерах.
Другий день українсько-американського навчання “Сі Бриз-2018” на Миколаївщині розпочався з парашутних стрибків десантно-штурмового підрозділу окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України.
Морські піхотинці вкотре підтвердили, що недаремно їх вважають підкорювачами всіх стихій. На цей раз це було небо. Разом з морськими піхотинцями, стрибки виконали і курсанти Військової академії міста Одеси.
Як зазначив начальник штабу багатонаціонального батальйону капітан Андрій Шарафанов, десантування з парашутом є одним із кількох способів десантування, який буде відпрацьовано в ході навчально-бойової підготовки під час цього навчання. Всі учасники справилися з поставленим завданням.
Багатонаціональний морський штаб українсько-американського навчання “Сі Бриз - 2018” здійснює управління силами морського, повітряного та наземного компонентів в морі з борту корабля ВМС США USS Mount Whitney. За словами командира багатонаціональних сил (військ) капітана 1 рангу Володимира Догонова, штаб складається із груп і відповідає за планування операцій і контроль за виконанням місії силами й засобами, які беруть участь у навчанні.
Він також зазначив, що багатонаціональний морський штаб проводить щоденні інформаційні брифінги про поточні завдання усіх компонентів у рамках навчального процесу та аналізує останні результати виконаних завдань, виявляє потенційні проблемні питання для подальшого їх вирішення.
Авіаційна частина українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2018» відбулася на аеродромі «Кульбакіне», що на Миколаївщині. Всі дії багатонаціональних штабів і сил відпрацьовувалися відповідно до стандартів НАТО.
Особовий склад навчань продемонстрував польоти з багатоцільового винищувача четвертого покоління МіГ – 29 (кодове ім’я НАТО - Fulcrum), морського багатоцільового вертольоту берегового базування Мі – 14 (кодове ім’я НАТО - Haze) та військово-транспортного літака Ан-26 (кодове ім’я НАТО - Curl).
Також було здійснено парашутне десантування особового складу визначених підрозділів із біплану Ан-2 (кодове ім’я НАТО - Colt). Крім цього, представники преси мали нагоду спостерігати рятувальний політ Мі 14-ПС за сценарієм евакуації осіб терплячих лихо. Захід завершився пізнавальною розповіддю представників авіаційного компоненту щодо бойових спроможностей військової авіації та її призначення.
Нагадаємо, що в українсько-американському навчанні «Сі Бриз – 2018» беруть участь понад 20 літальних апаратів, зокрема вертольоти різних модифікацій та літаки.
Навчання «Сі Бриз — 2018»: зайняти район та закріпитися — спільний міжнародний десант провів висадку.
В ході одного із етапів українсько-американського навчання «Сі Бриз — 2018» пройшли спільні маневри українських морських піхотинців та військовослужбовців ЗС Республіки Молдова.
Під час виконання тренувань морпіхи провели десантування у визначених координатах на морському узбережжі посадковим способом з гвинтокрилів. Закріпившись на своїх позиціях, вони забезпечили можливість для висадки морського десанту. Десантування було здійснено з середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко».
Окрім того, паралельно свої тренування провели спецпризначенці, які відпрацювали десантування без парашутним способом на борт корабля.

Фото: Прес-центр Командування ВМС ЗС України та U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Justin Stumberg

(plus d'infos...)

Photo prise le 10 juillet 2018 (© Ministry of Defense of Ukraine / Flickr)

Voir aussi :
 u.s. 6th fleet, u.s. navy, uss mount whitney, hsc-28, ukraine, odessa, ukraine
 

Photos Us6thfleet